Puchar Mazur 2015

Tegoroczne regaty o Puchar Mazur odbyły się w zeszły weekend na Jeziorze Niegocin. Uczestniczyły w nich kluby z Mrągowa, Ełku, Pisza, Olsztyna, Suwałk, Warszawy, Białegostoku, Gdyni, Gdańska, Giżycka oraz Ukrainy. Pogoda była wymagająca , ale nawet  Młode Leszcze sobie poradziły.

Ja osobiście nie pojawiłam się na regatach, jednak raporty jakie zdała moja ekipa wydają mi się całkiem szczegółowe i na tyle sprecyzowane, że na ich podstawie mogę mniej- więcej napisać coś o tych regatach.

Najzabawniejszym zdarzeniem o jakim usłyszałam był protest na Adę. Mówiąc mi o tym śmiała się sama z siebie i swoich poczynań. Otóż ona płynęła na lewym i według jej relacji przepłynęłaby przed gościem, który miał prawy, ale podobno niepotrzebnie się złamał i Ada musiała zrobić kółeczka. Jednak zdarzenie miało miejsce znacznie wcześniej, a ona zrobiła karę przed samą metą i jej tego nie uznano. Przegrała protest dlatego pierwszego dnia spadła na miejsce bodajże 28, ale następnego wskoczyła na 13.

Następny śmieszny fakt. Wcale mnie on nie zdziwił. Zuzię rozbolała rączka dlatego całe regaty przesiedziała na pontonie trenera. Wiktor przynajmniej próbował. To trudno, że się nie udało, liczą się chęci, ale Zuzia nawet nie wypłynęła.  Zawsze na każdych regatach bolał ją brzuch. Widać stwierdziła, że to jest już za bardzo oklepane i zmieniła strategię. My zaczęliśmy już robić zakłady co tym razem stanie się Zuzi. Dziwimy się także trenerowi, dlaczego nadal bierze ją na regaty.  

Teraz przez następne dwa tygodnie treningów nie będzie. Trener bierze urlop. W końcu mamy wakacje! Ja jadę na obóz sportowy w niedzielę, Lidia też jedzie na obóz, niestety już jutro. Reszta nawet nie wiem czy ma jakieś plany. Mam nadzieję, że wy też miło spędzacie wakacje.  Możecie pochwalić się w komentarzach swoimi wakacyjnymi planami! Ja tymczasem się żegnam i namawiam:

Czytajcie i komentujcie moje kolejne wpisy!!  

A tutaj macie wyniki regat

OPTIMIST A
http://2015.sailingnet.pl/pucharmazur/optimista.php
OPTIMIST B
http://2015.sailingnet.pl/pucharmazur/optimistb.php
CADET
http://2015.sailingnet.pl/pucharmazur/cadet.php
LAS 4.7
http://2015.sailingnet.pl/pucharmazur/las47.php

 

Dodaj komentarz

Adres elektroniczny nie będzie publicznie widoczny.

*

*